På grund av sjukdom och andra åtaganden har det varit svårt att få till alla planerade program från Kväll med Svegot och KMS Bonus. Vi räknar med att vara tillbaka i full kapacitet i mitten av nästa vecka, och ber om förståelse för den något skrala utgivningen under tiden.
Som alltid planerar vi att komma tillbaka både starkare och bättre än tidigare, och är oerhört tacksamma för alla stödprenumeranters och lyssnares stöd när vi i omgångar legat nedbäddade i sjuksängen.
Tråkigt, men den som väntar på något gott.
Krya på Er alla !!
Ni har väl inte smittat varandra med covid 19 ??
Sängläge , drick varmt honungsvatten !
Min kompis i K-na funderar på om ni flytt till Polen ?? Kanske ni vet ngt vi andra inte vet ?? Kanske väntas en attack med atombomber mot Älgarås ???
–
Måhända har President Putin blivit totalt lurad av expo/säpo+ (S)+Mp) och tror nu att Sverige härbärgerar miljoner av våldsamma ”nazister” som utgår från Älgarås.
–
Enligt Poohl och Lehman planerar DFS att inta Moskva.
Kallsvettig av skräck inför detta hot som upplevs seriöst eftersom expo samarbetar med säpo , besämmer sig president P. sig för att atombomba Älgarås.
—
Ja…så KAN det vara !!?!
Som tur är har red. för svegot nu hörts av. Så det var tydligen vanlig förkylning. Inte ”kinasnuva” .
–
Däremot är dom rykten expo sprider farliga för rikets säkerhet och trygghet. Katerina J. kallade expo träffande ” en liten vänsterextrem skitförening” –problemet är att deras skitförening har sympatisörer på varenda tidningsredaktion. När en lokaltidning hänvisar till ”expo har rapporterat” så tas det som en sanning.
Vilket förstör livet totalt för den drabbade …jag hörde på detta forum att ” Älgen” hade blivit avskedad från 20 jobb för sina åsikters skull.
–
expo ligger online med alla offentliga register och sägs ha till och med våra skonummer registrerade.
Så när Greta 22 år får jobb i det lokala gatuköket i Byköping tar det bara en dag till ägaren får tel. från expo som undrar om ägaren stöttar nazism ???
–
Om ägaren inte bums avskedar Greta så kommer expos våldsdel afa och slår sönder rutorna.
Sedan fortsätter det så…vare sig Greta får jobb på hunddagis , jordgubbsplockning eller på kyrkogård.
—
Det demokratiska -öppna- Sverige ..tillåter total terror mot oliktänkande.